آیین نامه صندوق تعاون و رفاه کانون

پنج شنبه, 24 ارديبهشت 1394 04:30

شرایط عضویت در کانون

Written by 
Rate this item
(2 votes)

 

شرایط متقاضیان عضویت در انجمن صنفی فیلمنامه نویسان بدین شرح اعلام می گردد:

1.  فیلمنامه نویس در آئین نامه مذکور به کسی اطلاق می شود که حداقل یک فیلم سینمایی داستانی از فیلم نامه او توسط دیگری کارگردانی و ساخته  شده باشد، فیلم مذکور باید موفق به اخذ پروانه نمایش یا پروانه ساخت از سازمان امور سینمایی گردیده باشد.

 تبصره: فیلمنامه نویسانی که فیلمنامه هایشان توسط خودشان کارگردانی شده باشد می توانند  عضویت انجمن صنفی فیلمنامه نویسان را داشته باشند اما حق عضویت در هیئت مدیره انجمن را دارا نخواهند بود.

2.  متقاضیان عضویت در کانون می باید هنگام درخواست عضویت، تابعیت ایرانی و یا مدرکی دال بر اقامت دائم در ایران داشته باشند، سابقه کیفری موثر نداشته باشند و حکم مراجع داوری خانه سینما را بلا اثر نگذاشته باشند.

تبصره : عضویت در کانون با تأیید اکثریت اعضای هیئت مدیره و انجام مفاد زیر امکان پذیر است:

درخواست کتبی برای عضویت و ارائه مدارک لازم 2- پذیرفتن کلیه مفاد اساسنامه انجمن و مقررات مصوبه ی هیئت مدیره  انجمن  3- پرداخت حق ورودیه و تعهد پرداخت حق عضویت سالانه و تعهد به شرکت در مجامع عمومی انجمن صنفی.

3. چنانچه در عدم صحت مدارک متقاضی عضویت خللی وارد شود هیئت مدیره با اعلام به متقاضی درخواست او را کان لم یکن محسوب نموده و متقاضی باید شرایط عضویت را از ابتدا طی نماید.

4. تایید فیلم ها و مدارک فرد متقاضی منوط به درج نام وی به عنوان فیلمنامه نویس یکی از فیلمنامه نویسان در عنوان بندی فیلم ها است.

5. پرداخت حق عضویت و میزان آن  ارتباطی به زمان درخواست یا قبولی عضویت توسط هیئت مدیره ندارد و کل میزان حق عضویت در هر زمان از سال دریافت می شود.

6. متقاضی عضویت می بایست مبلغی را جهت بررسی درخواست عضویت به حساب انجمن صنفی فیلمنامه نویسان سینمای ایران واریز نماید و مبلغ مذکور ارتباطی با حق عضویت ندارد و در صورت رد درخواست مبلغ فوق مسترد نمی گردد.

7. هیئت مدیره می بایست ظرف سه ماه پرونده متقاضی را رسیدگی و پاسخ متقاضی را کتبا اعلام نماید. چنانچه نقصی در مدارک ارائه شده متقاضی وجود داشته باشد زمان رفع نقص به زمان رسیدگی اضافه خواهد شد.

 ۸.تعلیق عضویت اعضای انجمن با تصویب اکثریت اعضای هیئت مدیره در صورت تخلف  و یا عدم پرداخت حق عضویت و یا عدم فعالیت موثر در حرفه فیلمنامه نویسی و یا عدم شرکت در جلسات مجمع عمومی خواهد بود و فرد معلق در صورت اعتراض می تواند اعتراض مکتوب خود را حداکثر تا یکماه بعد از ابلاغ حکم تعلیق به بازرس هیئت مدیره تسلیم نماید و بازرس ضمن بررسی در صورت تشخیص در اولین جلسه مجمع عمومی که به اطلاع اعضا رسیده است جهت تصمیم گیری، عضویت فرد معلق را مطرح نماید. رای مجمع عمومی در این مورد تغییر ناپذیر خواهد بود.

۹.هیئت مدیره از رسیدگی پرونده متقاضیان عضویت که در انجمن های صنفی موازی با انجمن صنفی فیلمنامه نویسان خانه سینما باشد معذور است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read 4880 times Last modified on یکشنبه, 15 مرداد 1396 19:58

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.